اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

یکشنبه 22 شهریور 1388

احتضار سیاسی كروبی

   نوشته شده توسط: محمد مهدی پوینده    نوع مطلب :سیاسی ،رسانه ،

بنام پروردگار توانا و دانا

احتضار سیاسی كروبی


در حالی‌كه مردم هنوز مناظره‌ی انتخاباتی كروبی و احمدی‌نژاد را فراموش نكرده‌اند و همچنان در انتظار وعده‌ی افشاگری‌های كروبی و روزنامه‌اش درباره پرونده‌ی ادعایی كروبی علیه سوابق احمدی‌نژاد در اردبیل هستند، رقابت كروبی با خاتمی و موسوی در بدست گرفتن رهبری جنبش معترضان و دوم خردادی‌ها موجب شد تا این شیخ عجول قبل از آنكه مستنداتی داشته باشد نامه‌ای جنجالی بنگارد و با اتكا به شنیده‌های خود، اتهاماتی بی‌اساس را علیه دستگاه قضایی و برخی نهادهای انتظامی طرح كند.

نامه‌ی مذكور كه فاقد اطلاعات و مدارك كافی و اسناد قانع‌كننده بود، حكایت از عدم درایت و بی‌دقتی كروبی داشت و بلافاصله به خوراك مناسبی برای تبلیغات رسانه‌های غربی علیه ایران تبدیل و به موضع‌گیری‌های مداخله‌جویانه برخی دولت‌ها منجر شد. تحركات بعدی كروبی در دامن زدن به شایعات نیز نوعی همنوایی با دشمنان انقلاب بود و موجب تشویش و نگرانی سیاسیون از فرجام این ماجرا شد.

با تكمیل گزارش هیأت سه نفره قوه قضاییه در خصوص ادعاهای كروبی و انتشار آن، ثابت شد كه مطالب طرح شده در نامه‌های پیاپی كروبی، كذب محض و ساخته‌ی اطرافیان و همفكران او بوده و كروبی به سادگی، فریب زمینه‌چینی و آدرس‌های غلط یارانش را خورده است!

این نامه‌نگاری‌های كروبی و طرح ادعاهای نسنجیده‌ی وی علیه نظام و دستگاه‌هایی قضایی و انتظامی، شخصیتی نامتعادل و تحریك‌پذیر از كروبی به نمایش گذاشت و این رفتار و گفتار وی، كمترین تردیدی برای مردم نسبت به عدم كفایت سیاسی و دینی این پیرمرد احساساتی باقی نگذاشته است.

كروبی ثابت كرد كه شجاعت وی بدون تدبیر و عاقبت‌اندیشی است و چون درك صحیحی از شرایط كشور ندارد، هزینه‌هایی كه نظام باید برای اعمال و سخنان وی بپردازد را محاسبه نمی‌كند. جای سوال است كه چرا شورای نگهبان صلاحیت چنین فردی را برای كاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری تأیید كرده است در حالی كه در صورت تسلط وی بر مسند ریاست جمهوری نیز احتمال بروز چنین رفتارهایی از سوی كروبی وجود داشت و ممكن بود از جایگاه رئیس دولت، این چنین، حیثیت نظام و مردم سرافراز ایران را دستخوش مطامع رسانه‌های بیگانه و دشمنان عظمت ایران قرار دهد!

چند روز پیش یك منافق در نامه‌ای از كروبی خواسته بود تا با توبه از گذشته‌ی خود، به منتظری پیوندد غافل از اینكه پیش از این‌ها، نظیر آنچه بر سر منتظری آمد را، اطرافیان كروبی برای شیخ ساده‌دلِ مدعی اصلاح‌طلبی تدارك دیده بودند! در حقیقت صحنه‌ی اجرای نمایش كروبی، توسط افرادی صحنه‌پردازی شده بود كه پیش از این، هزینه‌ها و مدیریت ستادهای انتخاباتی وی و موسوی را بعهده گرفته بودند و كماكان نیز در حال طرح‌ریزی برای امتداد فضای غبارآلود و مشوش رسانه‌ای و دامن زدن به تردید در افكار عمومی هستند تا شاید بدین ترتیب خود را از مؤاخذه و محاكمه دور نگاه دارند!

اكنون دیگر وقت مماشات و تعارف با كسانی كه به راحتی به نظام تهمت می‌زنند، نیست و لازم است تا قوه قضاییه مقتدرانه با كروبی و جنجال سازان و عوامل پشت پرده‌ی این وقایع كه سعی در تضعیف نظام و خدشه‌دار كردن وجهه‌ی ایران اسلامی دارند، برخورد جدی و قانونی كند و با محاكمه آنان، گوشه‌های تاریك و ابعاد این حوادث را برای مردم شفاف و روشن سازد.

بنظر می‌رسد پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری، كروبی در احتضارِ سیاسی است و تحركات ماه‌های گذشته‌ی وی نیز برای نجات یافتن از این سرنوشت تلخ سیاسی بوده است. گاهی خود او تلاشی می‌كند و گاهی دیگران او را تكانی می‌دهند. هر از گاهی هم شوكی به وی وارد می‌سازند تا حركتی درخور توجه از خود نشان داده و علایم ادامه‌ی حیات سیاسی خود را بروز دهد در حالی كه این دست و پا زدن‌ها ثمری جز فرو رفتن بیشتر در باتلاق و بی‌اعتمادی و رویگردانی بیشتر مردم از وی نداشته است.

مسلما، كروبی راهی جز عذرخواهی از محضر ملت ایران ندارد مگر این كه باز هم توسط اطرافیانش تحریك شود و در سناریوی جدیدی علیه نظام اسلامی و مردم به ایفای «نقش اول» بپردازد!


                                   والعاقبه للمتقین

                                     محمد مهدی پوینده


دنبالک ها: همین مطلب در قلم پرس ، همین مطلب در شبكه خبر دانشجو ، همین مطلب در رسانه ، همین مطلب در روایت ، همین مطلب در جانا ،

   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic